Ти знаєш, що ти – людина?
Ти знаєш про це чи ні?
В. Симоненко

3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю, встановлений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 14 жовтня 1992 року. Міжнародний день людей з інвалідністю не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя. Цей день є нагадуванням людству про обв'язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства -людей з інвалідністю.

Саме 3 грудня 2019 року у Львівський професійний коледж готельно-туристичного та ресторанного сервісу на запрошення соціального педагога Ольги Федькович завітали працівники центру «Емаус» Надія Надільна та Надія Калачова з другом Романом. У цій організації називають людей з неповносправністю своїми друзями. На зустрічі були присутні учні груп першого курсу 1.17 та 1.19 – майбутні кухарі, кондитери.

Команда «Емаус» провели для нас просвітницьку зустріч. Ми почули багато цікавої інформації, зокрема, в чому полягає «відмінність та особливість» друзів із центру. Ми мали нагоду побачити відео, в яких зображена вся правдива дійсність інклюзії. Цікаві вправи та рекомендації, як правильно себе поводити з людьми з неповносправністю, як їм допомагати. Учні вивчили коротке, але дуже важливе звернення жестовою мовою: «Я тебе люблю!»

Під час зустрічі виступив Роман, друг центру «Емаус». Продекламований ним вірш Василя Симоненка «Ти знаєш, що ти людина?..” змусив задуматись кожного присутнього, адже часто ми, як суспільство, не знаємо, як себе поводити, не приймаємо і відкидаємо…

У цей день ще раз пригадаймо для себе, що варто приймати і цінувати кожну людину. Давайте разом створювати простір та проголошувати нову модель суспільства відкритого для всіх. Адже основна цінність кожної людини не в розумових здібностях, а в її серці.

Дякуємо за цікаву та пізнавальну зустріч команді центру «Емаус» та сподіваємось на подальшу співпрацю та реалізацію задуманих проектів.

Ольга Федькович, соціальний педагог