Гідність – це вміння постояти за себе і в разі, коли бачиш несправедливість, прийти на допомогу. Тільки тоді особа може почуватися гідною і взагалі називати себе людиною.

Усі ми – як дорослі, так і діти – постійно стикаємося з необхідністю і можливістю вибору: якими бути, з ким і як спілкуватися, як вчинити в тій чи іншій ситуації. Це рішення зрештою формує не лише наш світогляд, але й визначає світ довкола нас: спочатку в школі, виші, а пізніше – на роботі, вдома, в родині, країні і в глобальному суспільстві в цілому.

21 листопада 2019 року студенти навчальних групи 1.15, 1.16 та 1.17 (професії «Кухар», «кондитер») Львівського професійного коледжу готельно-туристичного та ресторанного сервісу вперше долучилися до відзначення Всесвітнього Дня Гідності. Метою заходу було об'єднати студентів до відкритого обговорення поняття «гідність» та залучення гідних вчинків до повсякденного життя.

Всесвітній День Гідності (Global Dignity Day) – це незалежний, соціальний, політично й релігійно нейтральний проєкт, мета якого – спонукати молодь керуватися почуттям власної гідності у своїх повсякденних діях.

Цю ініціативу запропонували у 2006 році члени спільноти Молодих глобальних лідерів Усесвітнього економічного форуму. День гідності є одноденним дискусійним курсом, який проводять для вчительства, учнівства й студентства.

У 2019 році Global Dignity Day проводять одночасно у понад 80-ти країнах світу, планують зібрати мільйон молодих учасників.

На підтримку ініціативи виступила Міністерка освіти і науки України Ганна Новосад, яка закликала освітян й усіх небайдужих долучитися до заходу.

Переглядаючи відео та виконуючи різноманітні практичні вправи, студенти визначили, що гідність складається з простих вчинків кожного, включає в себе уважність, чуйність, сміливість, розуміння, співчуття та допомогу у скрутній ситуації. Особливо підкреслили учасники заходу, що гідність пізнається у ставленні до інших та починається в серці кожного з нас.

Люта І.О., викладач історії
Іваненко О.І., викладач англійської мови