Літній табір МАРЦИПАН

 

Вибір Країни 2016
Всеосвіта

5 листопада 2019 року у Львівському професійному коледжі готельно-туристичного та ресторанного сервісу відбувся майстер-клас зі швидкого запам’ятовування. Спікером цього заходу був Гордій Остапович – атлет, що представляє Україну на міжнародних змаганнях зі спортивного запам'ятовування. Захід був насичений вправами, гумором та корисним досвідом.

Принципи запам’ятовування Гордія Остаповича:

  • кольорове набагато легше згадати і запам’ятати, ніж чорно-біле;
  • те, що рухається, набагато легше запам’ятати, ніж те, що є нерухомим;
  • те, що кричить, набагато легше запам’ятати, ніж те, що мовчить.
  • а також погане набагато легше запам’ятати, ніж те, що є в межах етичного.

Тобто, це означає, що сприйняту інформацію треба розформувати, «порухати».

Для тренування пам’яті необхідновести щоденник. Людина, яка веде щоденник, є зовсім іншою, ніж та, яка його не веде. Якщо людина у щоденнику пише звіт сама собі: що встигла зробити, а що не встигла, то уже через місяць ця людина не помітить у собі ніяких змін, а ось ті люди, які із нею спілкуються, помітять зміни на краще. Ніщо так не розвине пам'ять, як щоденник! Якщо ти регулярно та систематично згадуєш, то ти, умовно кажучи, регулярно займаєшся спортом.

Тим людям, які хочуть займаються розумовою діяльністю, потрібно добре висипатися. Є така фраза: «Голодна людина тільки про те й думає, щоб поїсти, людина, якій холодно, думає, щоб зігрітися, а людина, яка не виспалася, взагалі ні про що не думає».

На домашнє завдання нам було рекомендовано почитати книгу Малколма Гладуелла «Неординарні історії успіху».

Коротко про Гордія Остаповича:
У січні 2015 року потрапив на сторінки Національного Реєстру Рекордів як людина, яка найшвидше в Україні може запам'ятати перемішану колоду з 52 карт. Як рекорд, зафіксовано час в 63.18 с.
У вересні 2016 року брав участь у франшизі «SuperHuman», де для демонстрації можливостей тренованої пам'яті запам'ятав 50 людей з їхніми дактилоскопічними даними (обличчя+ім'я+прізвище+місто+відбиток вказівного пальця). Для перевірки дивлячись на відбитки пальців називав людину й місто, звідки вона походить.

Роксолана Качур, заступник директора з НВР