Літній табір МАРЦИПАН

 

Вибір Країни 2016
Всеосвіта

19-20 травня 2011 року на базі Львівського вищого професійного училища ресторанного сервісу та туризму відбулася Всеукраїнська нарада з питань діяльності професійно-технічних навчальних закладів.

нараді взяли участь: голова Львівської обласної державної адміністрації Михайло Цимбалюк, директор департаменту професійно-технічної освіти В'ячеслав Супрун, начальник відділу співпраці і впровадження міжнародного досвіду з професійно-технічної освіти Інституту інформаційних технологій і змісту освіти Людмила Щербак, спеціаліст з питань визнання попереднього навчання та навчання впродовж життя Саскачеванського інституту прикладних наук і технологій (СІПНТ) Грант МакТавіш, менеджер українсько-канадського проекту «Децентралізація управління професійним навчанням в Україні» Ігор Ілько, працівники структурних підрозділів Міністерства, заступники начальників (начальників відділів) управлінь освіти і науки обласних (міських) державних адміністрацій з питань професійно-технічної освіти та директори навчально (науково)-методичних центрів (кабінетів) професійно-технічної освіти.

Учасників наради привітав голова Львівської ОДА Михайло Цимбалюк: «Гордий, що ми маємо такий навчальний заклад. Важливо підтримувати цю діяльність, навчання, сприяти підготовці кадрів, оскільки економіка Львівщини стрімко розвивається. Цей заклад є флагманом професійно-технічної освіти нашої держави. Для нас є  пріоритетом  підготовка фахівців робочих професій».

Директор департаменту професійно-технічної освіти В’ячеслав Супрун окреслив пріоритетні напрями розвитку професійно-технічної освіти на 2011 рік. Він акцентував увагу присутніх на актуальних питаннях діяльності ПТНЗ. Було зазначено, що основним при завершенні навчального року є чітке дотримання вимог стосовно проведення державної кваліфікаційної атестації; своєчасність видачі випускникам документів про освіту державного зразка; посилення контролю щодо працевлаштування випускників професійно-технічних навчальних закладів; організація виробничої практики; переведення на наступний курс, електронний вступ до ВНЗ.

На нараді обговорені питання щодо призначення директорів державних професійно-технічних навчальних закладів, результати аудиту Рахункової палати України, а також питання державного замовлення на підготовку робітничих кадрів у професійно-технічних навчальних закладах, налагодження співпраці з малим та середнім бізнесом, формування нових взаємостосунків професійно-технічних навчальних закладів з роботодавцями, а також конкретними замовниками підготовки кваліфікованих робітників.

Значну увагу під час наради було приділено розгляду нещодавно прийнятої Державної цільової програми розвитку професійно-технічної освіти України на 2011-2015 роки.

У обговоренні питань порядку денного наради активну участь брали начальник відділу співпраці і впровадження міжнародного досвіду з професійно-технічної освіти Інституту інформаційних технологій і змісту освіти Людмила Щербак, начальник управління професійно-технічної освіти-заст. начальника Головного управління освіти і науки Львівської ОДА Мирослав Сорока, менеджер українсько-канадського проекту «Децентралізація управління професійним навчанням в Україні» Ігор Ілько, заступники начальників (начальників відділів) управлінь освіти і науки обласних (міських) державних адміністрацій з питань професійно-технічної освіти та директори навчально (науково)-методичних центрів (кабінетів) професійно-технічної освіти.

Спеціаліст Саскачеванського інституту прикладних наук і технологій Грант МакТавіш презентував канадський досвід визнання попереднього навчання та навчання впродовж життя.
     За результатами обговорення вирішено:До 01.07.2011 р. надати пропозиції  щодо внесення змін до форм державної та відомчої статистичної звітності.До 15.06.2011 р. надати інформацію щодо кількісного та якісного складу працівників управлінь освіти і науки з питань ПТО.Посилити роботу щодо кадрового забезпечення закладів та установ професійно-технічної освіти.До 01.07.2011 р. надати пропозиції щодо переліку повноважень з управління державними професійно-технічними навчальними закладами для передачі Раді міністрів Автономної республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міській державним адміністраціям.До 01.06.2011 р. розглянути та погодити проект Програми оптимізації мережі професійно-технічних навчальних закладів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України на 2011 рік в установленому порядку на рівні профільного заступника голови облдержадміністрації.