27 листопада 2014 року у Львівському вищому професійному училищі ресторанного сервісу та туризму в приміщенні конференц-залу Навчального готельно-туристичного комплексу «Перлина» відбувся обласний семінар викладачів та майстрів виробничого навчання «Використання авторських інноваційних методів та форм роботи при формуванні фахівців туристичної сфери».

Мета семінару: обмін досвідом щодо використання інноваційних методів і форм навчання під час теоретичного й виробничого навчання в рамках формування компетенцій фахівців туристичної сфери.

У семінарі взяли участь представники закладів професійно-технічної освіти міста Львова й області: Вищого професійного училища № 34 міста Стрия, Боринського професійного ліцею народних промислів і ремесел, Олеського професійного ліцею, Вищого професійного училища № 8 міста Стрия, Бориславського професійного ліцею, Львівського вищого професійного училища технологій та сервісу, Львівського вищого професійного училища торгівлі та сфери послуг, Міжрегіонального центру професійно-технічної освіти моделювання і дизайну міста Львова, а також Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Львівській області.

Відкрили семінар Галина Єфремівна Сердюк, методист Навчально-методичного центру ПТО у Львівській області, та Марія Теодорівна Скоробагата, заступник директора з навчально-методичної роботи ЛВПУ ресторанного сервісу та туризму.

Віра Іванівна Калініченко, старший майстер, разом з викладачами та майстрами виробничого навчання циклової комісії презентували учасникам семінару напрями роботи НГТК «Перлина», окремо зупинилися на відзначенні в навчальному закладі Дня туризму. Вже стало доброю традицією організовувати Тиждень туризму з цілою низкою тематичних заходів, до участі в яких залучається все училище.

Про організацію й проведення Тижня туризму в ЛВПУ ресторанного сервісу та туризму у 2014 році розповів викладач Максим Петрович Припутень. Упродовж Тижня учні – майбутні працівники готельно-туристичної сфери – мали змогу підвищити рівень професійних навиків і вмінь, беручи участь у туристичних походах в Карпати, спортивно-туристичному квесті, презентації авторських маршрутів, велопробігу містом Лева «Україна – єдина країна!», тематичних конкурсах і вікторинах та інших заходах.

Викладач Марія Володимирівна Іщенко виступила з доповіддю «Пошуково-дослідницька робота учнів як засіб формування професійних компетенцій фахівця готельно-туристичного профілю». Зокрема було представлено елемент індивідуальної наукової роботи учнів під час теоретичного навчання.

Викладач Максим Петрович Припутень ознайомив учасників семінару з технологією проведення віртуальних екскурсій. З пізнавальною метою було проведено віртуальну екскурсію музеями Львова, а також навчальними корпусами ЛВПУ ресторанного сервісу та туризму.

Під час роботи семінару відбувся ІІІ-ій підсумковий етап олімпіади з предмета «Технологія обслуговування в закладах готельного господарства». Олімпіада проводилася під керівництвом викладача Максима Петровича Припутня. Учасники семінару мали змогу оцінити виступи й презентації учнів. За результатами презентації визначено переможців, а саме:

• І місце – Уляна Козачок (група 3.5)
  • ІІ місце – Марта Скрут (група 2.22)
  • ІІІ місце – Вероніка Михайлишин (група 3.5)

Віра Іванівна Калініченко, старший майстер, ознайомила всіх присутніх з особливостями роботи Консультативної ради (роботодавців) ЛВПУ ресторанного сервісу та туризму з готельно-туристичного напряму, яка була створена в рамках впровадження досвіду українсько-канадського проекту «Навички для працевлаштування» (2012 – 2016), учасником якого є навчальний заклад.

Окрім цього, проведена презентація навчально-методичних матеріалів, а також туристичних маршрутів, розроблених викладачами, майстрами виробничого навчання та учнями готельно-туристичного профілю.

Підведено підсумки семінару, а також подано пропозиції щодо планування роботи обласної методичної секції викладачів та майстрів виробничого навчання з професій «Агент з організації туризму», «Адміністратор».

Після завершення семінару гості взяли участь в екскурсії містом «Львів – перлина Європи», яку організовували Надія Іванівна Скоропад, майстер виробничого навчання, та Денис Дрібняк, учень групи 3.14.

Калініченко В.І., старший майстер
Іщенко М.В., викладач ЛВПУ