Літній табір МАРЦИПАН

 

Вибір Країни 2016
Всеосвіта

З 10 по 17 листопада 2014 року у Львівському вищому професійному училищі ресторанного сервісу та туризму проходив Тиждень гуманітарних дисциплін. У рамках тижня відбувалися різноманітні заходи.

10 листопада 2014 року урочисто відзначали День української писемності та мови: лекторська група учнів групи 1.36 Грендиш Марія, Федюк Юлія, Рущак Віра, Полянська Зоряна учнівським радіомовленням повідомила про історію виникнення свята.

Цього ж дня викладач світової літератури та культурології Дах М.Б. організувала творчу зустріч з українською письменницею Евою Гатою (Ольгою Коссак). Пані Ева презентувала свої книги, розповідала про себе, свою творчість, поділилася з аудиторією секретом того, в чому полягає сенс життя. Вона вважає, що сенс – у створенні простору любові. Учні та викладачі придбали твори митця та з автографом письменниці.

Завершальним акордом урочистостей стала Святочна Академія «Моя Україна від Бога свята», яку організувала та провела викладач української мови та літератури Голець І.М. У святі взяли участь учні I – III курсів. (учні групи 2.18: Кончаківська Оксана, яка символізувала Україну, Вівчар Юлія, Яблінська Богдана,Черненко Вікторія, Юркевич Іванна, Яксманицький Любомир, Кошіль Марта, Мелешко Софія, Заболотна Ольга; учні групи 2.17 – Покровська Тетяна, Филянець Михайло; учень групи 2.20 – Мелетич Юрій; а учениця групи 2.21 Стрілецька Христина декламували поезії В.Сосюри, Г.Канич, Д.Павличка, В.Симоненка, З.Филипчука. Учні Печенізька Мар’яна (група 3.14), Коваль Марія, Карпин Андріана (група 1.37), Павлик Андрій (група 1.34), Кошіль Марта (група 2.18), Войтанович Мар’яна (група 2.21) виконували пісні: «Про Україну», «Мова колискова», «Від Бога наша пісня, наша мова», «Не спи, моя рідна земля», «Боже, я молюсь за Україну», «Боже великий, єдиний» (керівник вокального гуртка М.Й. Остюк).

11 листопада на уроці світової літератури літали ангели. Саме так сталося, коли викладач світової літератури Дах М.Б. проводила відкритий урок за новелою Г.Маркеса «Стариган з крилами». Тема уроку «Чи потрібні людству янголи?.

Ангели стали головними дійовими особами – їхні фігурки завмерли на кожному учнівському столі, вони дивились з репродукцій картин відомих художників, приходили з мультимедійного екрану…

Викладач разом з учнями групи 2.22 так вдало зіткали канву уроку, що кожен штрих, виступ, репліка несли глибоке ідейне навантаження, будили думки, викликали шквал емоцій. «Хай до вас прилітають ангели» – такий заключний акорд уроку.

11 листопада 2014 року викладачі української мови та літератури Голець І. М., Бовкіт М. М. організували та провели І етап XV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика з метою утвердження статусу української мови як державної, піднесення її престижу, виховання в молодого покоління українців поваги до мови свого народу.

У конкурсі брали участь учні I-III курсів (50 осіб). Переможцями конкурсу І етапу стали учні: І курс: І місце – Гелетій Тетяна (група 1.35); ІІ місцеКучеренко Марія (група 1.34), Пасемко Вікторія (група 1.40); ІІІ місцеВласюк Руслана (група 1.34), Возняк Христина (група 1.35); ІІ курс: І місце – Світлицька Анастасія (група 2.18); ІІ місце – Голдич Дарія (група 2.18), Мельничок Марина (група 2.20); ІІІ місцеЗаверуха Ольга (група 2.19), Покровська Тетяна (група 2.17), Авдєєва Ірина (група 2.19).

У II етапі XV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика
22 листопада 2014 перемогу здобула (III місце) учениця групи 1.35 Гелетій Тетяна
(викладач Мельничук Т.П.)

«Ти знаєш, що ти – людина? Ти знаєш про це чи ні?». Такими словами розпочався урок-диспут, проведений 12 листопада 2014 року викладачем історії та філософії Матюк О. В. Метою заходу було виховати в учнів почуття патріотизму, національної гордості, розуміння своєї причетності до всіх подій, які відбуваються в Україні. Обговорювалися актуальні питання, що стосуються сучасного політичного стану країни та пов’язаної з цим сфери благодійності.

Емоційний фон такого уроку торкнувся душі і серця всіх присутніх, бо обговорювані учнями події були прожиті кожним із них. З цікавістю присутні слухали розповіді запрошених гостей, усі мали змогу переглянути фрагменти документальних фільмів.

12 листопада 2014 року в учнів групи 1.36 відбувся нетрадиційний урок-екскурсія до музею Івана Франка під керівництвом викладача української мови та літератури Голець І.М. Неперевершене враження справила на учнів атмосфера кімнат, у яких жив та писав свої шедеври Великий Мойсей. У захопленні всі були від бібліотеки Каменяра, книги в якій систематизовані за алфавітним каталогом. Особливу увагу привернула пам’ятна реліквія Івана Франка – вишита сорочка, яку зберегла його сестра Ольга Франко в Канаді та привезла цінний подарунок до Львівського музею.

13 листопада викладач української мови та культури спілкування Бовкіт М.М. організувала учнівську конференцію «Смішне як основа творчості Остапа Вишні» з нагоди 125-річчя від дня народження Остапа Вишні. Мета заходу: познайомити учнів з біографією Остапа Вишні, з невідомими фактами його життя, історичною епохою, в якій жив письменник, розкрити могутній і рідкісний талант письменника-гумориста; навчити вмінню аналізувати. З великим захопленням учні читали усмішки майстра слова.

13 листопада з метою покращення мовленнєвої культури учнів відбулась тематична бесіда з культури мови і мовлення «Говорімо правильно і красиво». Учні мали можливість користуватись міні-словником-довідником із культури мови та мовлення, який уклала викладач української мови та літератури Голець І. М.

13 листопада 2014 року був організований виховний захід до Дня пам’яті жертв політичних репресій 1937 – 1938 рр., викладачем історії Матюк О.В. Епіграфом до уроку стали слова «Не вмирають герої у славі!». Від початку і до кінця він був пронизаний високими патріотичними почуттями. Його метою було вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги учнів до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам’яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства. А виконання Гімну всіма присутніми ще раз засвідчило, що в серцях українців одна-єдина героїчна і свята Україна.

14 листопада 2014 року був проведений урок-практикум із культури спілкування «Ділове спілкування. Мистецтво презентації» викладачем української мови та літератури Бовкіт М.М. Учнів групи 1.43 поділили на три групи, кожна з яких отримала завдання скласти план, запропонувати наочні матеріали і експромтом презентувати такі теми:

  1. Училище ресторанного сервісу та туризму – заклад успішних фахівців.
  2. Львів відкритий для світу.
  3. Україна – туристична країна.

14 листопада 2014 року з метою визначення ставлення молоді до власної країни, суспільства учням було запропоноване соціологічне дослідження (Матюк О.В.) «Патріотизм у розумінні сучасної молоді». Цікавим для обговорення учнів виявилося запитання «Які заходи, на Вашу думку, повинна вжити держава, щоб підтримати патріотичний дух молоді?».

Цього дня викладачем правознавства Павлишин Г.Б. була представлена учням методична пам’ятка-буклет «Затримання за підозрою у злочині», в якій подано права та дії громадян при затриманні правоохоронними органами.

Дякуємо усім за співпрацю
Голець І. М.,
голова циклової комісії викладачів гуманітарного циклу