Міжнародні освітні проекти – шлях до професійного успіху

Освітній процес у Львівському вищому професійному училищі ресторанного сервісу та туризму впродовж останнього десятиліття знаходиться у стані безперервного вдосконалення й модернізації. Рушійною силою є прагнення до оновлення та прагнення увійти до загальноєвропейського освітнього простору, тому міжнародні проекти є невід’ємною частиною життя навчального закладу.

Основними напрямами міжнародної діяльності Львівського вищого професійного училища ресторанного сервісу та туризму є:

  1. налагодження й ефективне підтримання постійних робочих контактів з іноземними посольствами, представництвами міжнародних організацій;
  2. участь у міжнародних проектах (конференціях, виставках, семінарах);
  3. організація стажування учнів у кращих закладах ресторанного та готельного господарства;
  4. налагодження ефективного освітньо-культурного обміну викладачами й учнями з метою підвищення їх професійного рівня;
  5. заходи зі ствердження позитивного іміджу училища та України, поширення інформації про досягнення трудового колективу.

Освітньо-культурний обмін. Вже впродовж багатьох років навчальний заклад співпрацює з Асоціацією «Галіція-Коломбо» міста Парижа (Франція). Саме співпраця з Асоціацією дала можливість розпочати стажування учнів і працівників у Франції, брати участь у щорічному Всеукраїнському фестивалі «Французька весна», організовувати спільні заходи «Французька кухня в Україні», «Українська кухня у Франції» та майстер-класи від французьких шеф-кухарів.

Плідно розвивається освітньо-культурний обмін з навчальними закладами країн Європейського Союзу, зокрема Франції, Польщі, Італії. Так, працівники та учні спеціальності «Виробництво харчової продукції» підвищували свій фаховий рівень та вивчали особливості французької кухні на практичних семінарах у Навчальному центрі ІРЕМ міста Амьєна (Франція).

Учні й працівники Об’єднання економічно-рільничої школи міста Битова (Польща) перебували впродовж двох тижнів у вересні 2013 року в навчальному закладі відповідно до програми українсько-польського навчально-культурного молодіжного обміну «Кишка кашубська проти українського борщу – міжнародна культурна подорож». На спільних майстер-класах кулінарно-кондитерського мистецтва «Галицька кухня» учні обох навчальних закладів відпрацьовували технологію приготування українських і польських страв. Делегація учнів й працівників училища відвідала Об’єднання економічно-рільничої школи міста Битова (Польща).

На Львівщині реалізується програма обміну польсько-української молоді (фото)

Учні Львівського ВПУ ресторанного сервісу та туризму відвідали Польщу (фото)

Міжнародні проекти. Училище прагне розвиватися, бути одним із найкращих професійних освітніх закладів в Україні, тому ми беремо участь у низці міжнародних проектів, які дають змогу значно підвищувати ефективність педагогічної роботи. Канадсько-український проект «Навички для працевлаштування» (2012-2016) має на меті підготувати викладачів, майстрів виробничого навчання професії «Агент з постачання» і спеціальності «Комерційна діяльність» працювати з учнями в напрямі виховання впевненості в успішному професійному майбутньому, прагнення навчатися впродовж життя, прищеплення специфічних фахових навичок, тобто проводити навчання учнів для їх подальшого успішного працевлаштування. У підсумку проекту – навчальні програми повинні бути адаптованими до вимог сучасного ринку праці.

Посібники випущені в рамках Україно-канадського проекту для працевлаштування

Семінар з обміну досвідом реалізації українсько-канадського проекту «Навички для працевлаштування» в Україні

Методичний тренінг «Філософії оцінювання: традиційні, інтерактивні, учень-орієнтовані» (з досвіду впровадження досвіду українсько-канадського проекту «Навички для працевлаштування»)
Методичний тренінг «Філософії оцінювання: традиційні, інтерактивні, учень-орієнтовані»
Українсько-канадський проект «НАВИЧКИ ДЛЯ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ»
Робота волонтерів в рамках проекту «НАВИЧКИ ДЛЯ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ»
Звіт про поїздку в Данію, Німеччину 2014 р. (Балущак Г.Ф.)

Педагоги навчального закладу беруть участь в навчальних семінарах, тренінгах проекту Твіннінг «Модернізація законодавчих стандартів та принципів освіти та навчання у відповідності до політики Європейського Союзу щодо навчання впродовж життя». Експерти проекту висвітлюють питання, які розкривають суть управлінського та лідерського підходів до організації змін у навчанні в сфері освіти та сфері праці з метою гарантування найвищої якості в галузі професійно-технічної освіти.

Німецький проект «Успіх можна спланувати» від Фонду Горста Рогуша готує учнів до успішного започаткування власного бізнесу (з подальшою фінансовою підтримкою).

Проект Горста Рогуша

Стажування учнів за кордоном. Одним з найважливіших напрямів міжнародної діяльності училища є організація стажування учнів у кращих ресторанах та готельно-туристичних комплексах.

Стажування за кордоном, зокрема у Польщі, Франції, Словаччині, Чехії, Німеччині швидко стає важливою частиною професійного досвіду амбітних учнів Львівського вищого професійного училища ресторанного сервісу та туризму.

Інформація про міжнародне співробітництво

Стажування дає професійні вміння, досвід роботи, знання галузі, навички презентації та особистого брендингу, які потрібні для успіху в будь-якій організації. Участь у програмі стажування є чудовим способом додати такий досвід до свого резюме, яке допоможе перейти зі світу навчання до світу роботи.

Переваги стажування незаперечні. За визначенням учнів, стажування стало незабутньою подією в їхньому житті, адже це реальна можливість не лише поглибити професійні знання й вміння, а й вивчити культуру, побут, зрозуміти менталітет людей, вдосконалити свої мовні навички, врешті-решт гарно і з користю відпочити.

Досвід організації стажування за кордоном майбутніх фахівців ресторанної справи на прикладі Франції

Стажування за кордоном: практичний досвід

За останні три роки в польських готелях й оздоровчих центрах Гданська, Колобжега та інших міст пройшли стажування 286 учнів навчального закладу, в тому числі у 2014 році – 93. Французькі ресторани міста Перпеньяна та інших міст прийняли на стажування 96 учнів, в тому числі у цьому навчальному році – 12. У 2013 році розпочала працювати програма стажування учнів у Словаччині, де пройшли стажування 6 учнів.

Розвиток програми стажування. Цього навчального року училище активно працює в напрямі розширення програми стажування. Так, з грудня 2014 року проходить стажування 13 учнів училища, майбутніх кухарів, офіціантів, барменів, майстрів виробничого навчання, в місті Ерфурті, Вільної землі Тюрінгії (ФРН), партнерського регіону Львівщини, відповідно до програми розширення співпраці в питаннях стажування і навчання студентів на підприємствах, визнання дипломів українських навчальних закладів і залучення до цих проектів європейських коштів.

Продовження і розширення напрацювань у галузі освіти між Львівщиною та Вільною Державою Тюрінгія (фото)

Студенти Львівщини зможуть навчатися та проходити стажування на підприємствах Вільної землі Тюрінгія (ФРН)

Училище працює над розвитком співпраці з італійською компанією «Європа 3000 Ltd.» (м. Бергамо), яка спрямована на підвищення знань продукції італійських виробників агропромислової і харчової виноробної культури, підвищення якості освіти студентів, які навчаються у сфері туризму та готельного сектору й зацікавлені в стажуванні в італійських туристичних компаніях. Вже відбулися перші зустрічі педагогічного колективу училища з представниками навчальних закладів Італії, де учні професії «Бармен» презентували свої фахові знання та вміння. Готуємо групу учнів у складі 15 осіб до стажування.

Перебування італійської делегації у ЛВПУ ресторанного сервісу та туризму

Учні навчального закладу кажуть, що дуже вдячні своїй альма матер за можливість поїхати на стажування в інші країни. І як тільки випадає така нагода, то навіть не вагаються і їдуть за кордон знову.

Традиційно після повернення з-за кордону учні разом з майстрами виробничого навчання організовують майстер-класи, де презентують національні страви та звичаї європейської кухні.

За словами I Радника, Консула Генерального Консульства Республіки Польщі у Львові пана Мар’яна Орліковскі, стажування за кордоном – це особливий вид навчання, коли учні отримують потрібні навички на практиці. Ця програма не просто дає досвід і знання, вона дає щось більше, допомагає самореалізуватися й набути впевненості у власних силах, адже учень повинен у всьому покладатися на себе, починаючи від побуту і закінчуючи вирішенням професійних питань, що виникають під час стажування. Він опиняється в абсолютно новому середовищі, знайомиться з іншою моделлю організації бізнесу та управління. Саме стажування в закордонних компаніях може стати ключем до майбутнього кар’єрного зростання і поліпшення соціального становища випускника Львівського вищого професійного училища ресторанного сервісу та туризму.

Результатом плідної співпраці ЛВПУ ресторанного сервісу та туризму з іноземними організаціями та установами стало: реалізація низки міжнародних проектів, проведення конференцій, участь працівників у різноманітних міжнародних програмах, які фінансуються урядами провідних зарубіжних держав – усе це дає можливість розширювати кордони міжнародного співробітництва, підвищувати ефективність співпраці та зміцнювати вже існуючі відносини.

Мельничук Т.П.,
методист ЛВПУ ресторанного сервісу та туризму